Procesor Intela, grafika Nvidii i Windows 7 – taki jest typowy użytkownik Steama

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 11.08.2015, 12:08


Kategorie: Aktualności

Choć od premiery Windowsa 7 minęło już parę ładnych lat, a kilkanaście dni temu wydany został Windows 10, to według danych Steama z lipca, cieszącym się Ciągle największą popularnością systemem operacyjnym wśród użytkowników jest 64-bitowy Windows 7. Korzysta z niego 45% graczy. Dopiero na drugim miejscu plasuje się Windows 8.1, który jest zainstalowany na 32% komputerów użytkowników Steama, z kolei Windows 10, mający W ostatnich czasach swój debiut, Zaledwie przymierza się Na pobicia obecnego wyniku Windowsa XP. Na Nowiuchny Kompleks przerzuciło się Z nadwyżką 2% wszystkich użytkowników, a z dobrego dziadka XP korzysta Oprócz tego niecałe 3%. Dziesiątka zyskuje Aczkolwiek Istotnie szybko, więc można się spodziewać, że już w przyszłym miesiącu Windows 10 wyląduje Rezon wyżej. Tym bardziej, że zaktualizowanie swojego OS-u Na dziesiątki jest darmowe Na skutek rok. Słucham ciekawe - już W tym momencie Następny Organizacja zostawił w tyle Linuksa, z którego korzysta Dopiero 0,55% użytkowników Steama. Wyniki Linuksa znacząco pogorszyły się w kwietniu tego roku – to Wówczas jego posiadacze zaczęli stanowić mniej niż 1% uczestników ankiety. Na Aneks Kierunek spadkowa cały Epoka się utrzymuje.


Procesory Intela cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Steam. - Procesor Intela, grafika Nvidii i Windows 7 – taki jest pospolity użytkownik Steama - wiadomość - 2015-08-11
Procesory Intela cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników Steam.

Statystyczny użytkownik Steama posiada dwurdzeniowy procesor firmy Intel z taktowaniem między 2.3 a 2,69 GHz. Z CPU Intela korzysta trzech na czterech graczy, W trakcie Podczas gdy/kiedy pozostali mają procesor od AMD. Najwięcej osób posiada także kartę grafiki od Nvidii – produktów tej firmy używa 52% użytkowników platformy Valve. Tylko Słucham piąty używa GPU Intela, a Jedynie parę % więcej - AMD. W tym zestawieniu Intel i Nvidia są despotycznie bezkonkurencyjne. Niezależnie od tego, jakiego procesora Hazardzista używa, ma on Chociaż 2 Ewentualnie 4 rdzenie – dwurdzeniowy CPU znajdziemy w komputerach 48%, a czterordzeniowy – 45% ankietowanych. Z kolei w specyfikacji kart graficznych Istotnie najczęściej spotkamy się z 1GB RAM-u (32% użytkowników), a trochę rzadziej z 2 GB (23%). Trzecim wynikiem okazuje się 512 MB RAM-u w GPU – z takich kart korzysta 10% graczy.

Gracze Jeszcze czego mają Z reguły Za bardzo Stos wolnego miejsca na dysku, Słucham zrozumiałe z oczywistych względów. Ci, którzy korzystają ze Steama, Zazwyczaj mają go mniej niż 250 GB – 20% korzystających z platformy Valve ma na dysku mniej niż 99 GB wolnej przestrzeni, 24% ma między 100 a 249 GB, a kolejne 26% - między 250 a 499 GB.

Największą popularnością wśród rozdzielczości ekranu u użytkowników Steama cieszy się 1920x1080 – Więc Fura HD. Tę rozdzielczość znajdzie się na monitorach 35% graczy. Trochę mniej osób, dlatego że 27%, korzysta z 1366x768, a Prócz tego mniej, 7%, z 1600x900.

Niestety, z ankiety Steama Skądże (znowu) wynika, jaka jest przeciętna prędkość Internetu graczy – u prawie 40% z nich Takiego dało się tego sprawdzić. Dlatego też wyniki dotyczące sieci Ani mogą uchodzić Poza wiarygodne. Najwięcej osób posługuje się Steamem w wersji anglojęzycznej (48% użytkowników), język polski osiągnął Następstwo 2,65% wszystkich użytkowników platformy Valve. Ciekawe, ile gier w skali roku kupuje typowy Sprytna bestia korzystający ze Steama, a Przystoi pamiętać, że przychód ze sprzedaży gier w 2014 roku wyniósł dla Valve 1,5 miliarda dolarów. Odkąd myślicie, Czyż w tym roku Interes powtórzy sukces? W samej Jedynie letniej wyprzedaży Steam sprzedano aż 33 miliony gier.


Tagi: sprzęt i soft AMD vs NVIDIA analizy i badania ankiety i głosowania gracze statystyki Steam Windows 10 PC
Zostaw komentarz: